Akter

Dačić: Imamo podršku više od 140 poslanika

Tanjug | petak, 20.07.2012. | 12:46

Mandatar Ivica Dačić izjavio je da će nova vlada u parlamentu imati podršku više od 140 poslanika, a personalna rešenja biće poznata uskoro

On je dodao da će personalna rešenja budućeg kabineta javnosti će biti poznata posle sednice stranačkih rukovodstava.

Dačić je novinarima po završetku sastanka sa predstavnicima verskih zajednica rekao da je za Srbiju važno to što će vlada koju će voditi imati široku podršku, mnogo veću od prethodnih koje su imale tek nešto više od 126.

Prema Dačićevim rečima dans bi trebalo da budu završene izmene i dopune Zakona o vladi i ministarstvima što podrazumeva da su završene i sve konsultacije o tome kako će izgledati buduća izvršna vlast.

Mandatar je naveo da će najverovatnije morati da bude povećan broj ministarstava u odnosu prvobitno planiranih 15, ali nije precizirao koliko će ih zaista biti.

Na pitanje ko će biti šef poslaničke grupe SPS u Skupštini Srbije, Dačić je odgovorio da će se i tome znati do ponedeljka podsetivši da je trenutno on taj koji je izabran na tu funkciju, ali da će sigurno uslediti promene s obzirom na to da se još uvek ne zna ko će sve od poslanika otići na druge funkcije.

"Sledeće nedelje zakon o vladi i ministarstvima"

Mandatar za sastav nove vlade Ivica Dačić rekao je da očekuje da će do kraja iduće nedelje biti usvojeni zakoni o vladi i ministarstvima, a potom će biti formirana Vlada Srbije.

Posle sastanka s predstavnicima crkava i verskih zajednica u Srbiji Dačić je rekao da će u ponedeljak, 23. jula, početi izbor funkcionera Skupštine Srbije i formiranje radnih tela, a potom će Skupština razmatrati zakone o vladi i ministarstvima.

Dačić je dodao da bi donošenjem tih zakona nastali uslovi za formiranje nove vlade.

Pošaljite komentar

Polja obeležena zvezdicom je obavezno popuniti.

Vaše ime*:

Vaš e-mail*:

Vaš komentar*:

Novi komentari

Preporučeni komentari

Nepreporučeni komentari

Akter on Facebook

Tihomir Trišić

Obični Srbi

Priča o Saloncima, Junačinama, Građanistima, priča o Srbiji

Jelena Bajić Jočić

Srbijo, budi zdrava i svoja

Sve čega smo mogli da se odreknemo – neodgovorno smo se odrekli

Dušan Babac

Država, to sam ja.

Ova izjava se pripisuje čuvenom francuskom kralju Luju XIV

Dr Goran Nikolić

Kineska privreda sredinom 2012

Sve izvesnija recesija u EU imaće negativan uticaj na Kinu kroz pad trgovine