Akter

Predizborna kampanja 2012.

SRS: Ujedinjuju se tajkuni SNS i URS

| ponedeljak, 23.04.2012. | 18:21

Srpska radikalna stranka smatra da je vest o dogovoru SNS-a i URS-a "dokaz i znak da se udružuju dve najgore tajkunske stranke"

"Nikolić i Dinkić, komšije iz pametnih zgrada na Novom Beogradu koje su platili više stotina hiljada evra, sada će nastaviti da obmanjuju građane o borbi protiv kriminala i korupcije, o novim radnim mestima i podeli nekih novih besplatnih akcija", navodi se u saopštenju radikala.

Radikali podsećaju da su lideri obe stranke razmenjivali uvrede lične prirode više puta.

Prema pisanju "Kurira", kandidat SNS-a za predsednika Tomislav Nikolić i Dinkić dogovorili su se da njihove dve stranke naprave koaliciju posle objavljivanja rezultata izbora 6. maja, što su i naprednjaci i URS odbacili kao neistinito.

List tvrdi, pozivajući se na neimenovani izvor iz vrha SNS, da su se dvojica lidera načelno saglasila da bi sledeću vladu mogli da prave zajedno, a da se detalji o podeli ministarstava preciziraju posle izbora.

"Kurir" takođe navodi da je Dinkić tražio da URS preuzme privredni i finansijski sektor u novoj vladi.

U saopštenju SNS se, međutim, ističe da je stav te stranke "bio i biće da su za katastrofalnu ekonomsku i socijalnu situaciju u kojoj se Srbija danas nalazi pođednako krivi i DS, i SPS, i G-17 plus, odnosno Ujedinjeni regioni".

Iz te stranke tvrde da mediji "pokušavaju ponovo da obmanu javnost, a sve po nalogu Demokratske stranke".

Lider URS-a Mlađan Dinkić takođe demantuje da je dogovorena bilo kakva koalicija te stranke i SNS i poručuje da "o tome nije bilo razgovora, niti će biti".

On tvrdi da je reč o "najobičnijoj podmetačini i prljavoj kampanji" protiv te stranke i smatra da iza nje stoje "oni koji se plaše jačanja našeg političkog saveza i oni koji nemaju odgovor na probleme običnih ljudi u regionima".

Pošaljite komentar

Polja obeležena zvezdicom je obavezno popuniti.

Vaše ime*:

Vaš e-mail*:

Vaš komentar*:

Novi komentari

Preporučeni komentari

Nepreporučeni komentari

Akter on Facebook

Tihomir Trišić

Obični Srbi

Priča o Saloncima, Junačinama, Građanistima, priča o Srbiji

Jelena Bajić Jočić

Srbijo, budi zdrava i svoja

Sve čega smo mogli da se odreknemo – neodgovorno smo se odrekli

Dušan Babac

Država, to sam ja.

Ova izjava se pripisuje čuvenom francuskom kralju Luju XIV

Dr Goran Nikolić

Kineska privreda sredinom 2012

Sve izvesnija recesija u EU imaće negativan uticaj na Kinu kroz pad trgovine