Akter

Povišice u javnom sektoru

Miša Laketić | petak, 13.04.2012. | 22:11

Aprilske plate u javnom sektoru i penzije biće veće za 3,46 odsto, pišu Novosti

Redovno povećanje plata, koje će se isplaćivati od maja, biće nešto više od onoga što je država planirala budžetom, ali će, kako je "Novostima" potvrđeno u Nemanjinoj 11, biti dovoljno sredstava za redovnu isplatu.

Povišica koja stiže u maju za penzionere će iznositi, u proseku, oko 800, a za zaposlene koji plate primaju iz državne kase oko 1.600 dinara.

Povećanje primanja onih koji rade u državnim institucijama i penzionera regulisano je Zakonom o budžetskom sistemu. Ovaj zakon predviđa formulu po kojoj se računa koliko će se uvećati primanja najstarijih i onih koji rade za državu. Prema toj računici, više plate i penzije rezultat su rasta bruto domaćeg proizvoda u prošloj godini i kretanja potrošačkih cena u proteklih šest meseci.

Pošaljite komentar

Polja obeležena zvezdicom je obavezno popuniti.

Vaše ime*:

Vaš e-mail*:

Vaš komentar*:

Novi komentari

Preporučeni komentari

Nepreporučeni komentari

Akter on Facebook

Tihomir Trišić

Obični Srbi

Priča o Saloncima, Junačinama, Građanistima, priča o Srbiji

Jelena Bajić Jočić

Srbijo, budi zdrava i svoja

Sve čega smo mogli da se odreknemo – neodgovorno smo se odrekli

Dušan Babac

Država, to sam ja.

Ova izjava se pripisuje čuvenom francuskom kralju Luju XIV

Dr Goran Nikolić

Kineska privreda sredinom 2012

Sve izvesnija recesija u EU imaće negativan uticaj na Kinu kroz pad trgovine