Akter

Đoković izgubio, ali povećao prednost na ATP listi

FoNet | nedelja, 17.03.2013. | 08:11

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale turnira masters serije u Indijan Vels, pošto je izgubio od Del Potra

Đoković je u polufinalu izgubio od Argentinca Huana Martina del Potra u tri seta - 4:6, 6:4, 6:4.

U iscprljujućem duelu, koji je trajao dva sata i 50 minuta, a odigran je po paklenoj vrućini, jer je temperatura u hladu iznosila 36, a na terenu više od 40 stepeni, Del Poro je u
finišu imao više snage i zasluženo je stigao do šeste pobede u 15. međusobnom susretu sa Đokovićem.

Meč je bio potpuno izjednačen i otvoren do poslednjeg poena, a u kojoj meri su protivnici bili izjednačeni najbolje se vidi iz podatka da je Del Potro osvojio 101, a Đoković 100 poena.

U prvom setu viđena je najbolja i najkvalitetnija igra. Đoković je u tom delu meča bio sigurniji i protivniku nije dozvolio nijednu brejk šansu, a sam je u osmom gemu imao
četiri prilike da Del Potru oduze servis.

Nije ih iskoristio, ali je i u desetom gemu žestoko pritisnuo protivnika i iskoristio je treću, a ukupno sedmu brejk šansu, čime je dobio set.

Drugi set bio je gotovo neverovatan, bar kada su u pitanju tako kvalitetni teniseri. Prva tri gema završena su brejkovima, s tim što je Argentinac dva puta oduzeo servis
Đokoviću. Kada je u sedmom gemu Del Potro i treći put napravio brejk i poveo 5:2, bilo je jasno da će meč otići u treći set.

Đoković je, doduše, pokušao na se vrati i u osmom gemu je vratio jedan brejk, ali drugi nije uspeo, pa je Del Potro, kao i juče u četvrtfinalu protiv Endija Mareja, izborio
treći set.

Prvi igrač sveta je odlučujući deo meča počeo izvanredno i poveo je 3:0, a onda je naglo počeo da popušta. Iz poena u poen bilo je vidljivo da mu snaga sve više "curi", udarci su mu postajali sve slabiji i neprecizniji i Del Potro je napravio preokret.

Del Potro će u finalu igrati protiv Španca Rafela Nadala, koji je u drugom polufinalu pobedio Čehsa Tomaša Berdiha.

Uprkos ovom porazu, prvom posle serije od 22 pobede, Đoković može da bude zadovoljan učinkom u Indjan Velsu, jer je odbranio poene, pošto je i prošle godine stigao do
polufinala.

Zahvaljujući porazu prošlogodišnjeg pobednika ovog turnira Rodžera Federera već u četvrtfinalu, Đoković je povećao prednost na ATP listi u odnosu na Švajcarca na 4.565 poena.

Najboljem teniseru sveta sada predstoji učešće na mastersu u Majamiju, gde brani titulu i 1.000 poena.